Kawasaki mistrzem formuły Superbike

Tom Sykes

Minęło 5 lat od kiedy Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) dołączył do SBK.

28 letni Anglik z Huddersfield, wypracował prędkość nad prędkości, co ostatecznie przyniosło mu pierwszy tytuł mistrzowski w Mistrzostwach świata Superbike ostatniej niedzieli. W momencie przekroczenia linii mety cała presja zniknęła i Skyes mógł w końcu rozładować emocje:

"Dawałem z siebie wszystko przez ostatnie lata" - skomentował Tom po wyściugu. "Nadal ciężko mi w to uwierzyć i przyznam że zwycięstwo było dla mnie bardzo emocjonalnym przeżyciem. Nie będe ukrywać, że uroniłem pare łez na kończącym okrążeniu. Naprawdę dużo poświęciłem aby dostać się tu gdzie w końcu udało mi sie dotrzeć - ciężko mi opisać jakie niesamowite to uczucie, czapki z głów dla moich oponentów bo naprawdę nie było łatwo ale bardzo się cieszę, że ostatecznie to mój moment. Po tym jak blisko zwycięstwa byłem w zeszłym roku - nie będe teraz wszystkim dziękować, oni wiedzą jak bardzo byli ważni i na pewno złoże im podziękowania osobiście.

Czekałem na to zwycięstwo naprawdę długo..."

Oto garść imponujących statystyk z ostatniego sezonu Tom-a: 8 "superpoli", 9 wyścigów wygranych, 18 razy podium a także 13 najszybszych okrążeń w trakcie wyścigu. Sykes punktował srędnio 16.5 punktów na wyścig.

Tom będzie bronić tytułu eni FIM Superbike w przyszłym roku po raz kolejny, pod szyldem Kawasaki Racing Team ZX-10R.

Dodaj komentarz

Twój email * (nie będzie publikowany)
Twój podpis *
adres strony WWW
Treść komentarza *
Kod zabezpieczający *